Про нас пишуть і говорять:

 Телевізійний сюжет про Дитячу музичну школу №27

 


 

 «Українська музична газета»

№1 (19) січень-березень 2014р

 Оволодіти магією звуків

      Дитячій музичній школі № 27 м. Києва виповнюється сорок п’ять років! Це багато чи мало? Чим можна виміряти напружену працю злагодженого творчого колективу талановитих педагогів на чолі з незмінним керівником, який стояв коло засад організації та заснування навчального закладу – сьогодні відомим українським композитором, лауреатом премії ім.. Л. М. Ревуцького Валерієм Леонідовичем Ронжиним? Як порахувати тисячі вихованих у любові до святого музичного мистецтва, які сьогодні вже приводять своїх нащадків – дітей та онуків до школи, з вдячністю згадують викладачів, що дали можливість уперше доторкнутися до музичного інструменту, зрозуміти чар проспіваного слова, оволодіти магією мистецтва звуків?

       Насправді, сорок п’ять – це на такий вже й незначний відтинок часу. З огляду на зміни політичного устрою держави, провладних партій та урядів, постійні «струси» у напрямах культурної політики та дитячої освіти. Але поважний вік не заважає колективу музичної школи зберігати духовну молодість, творчий запал та бадьору активність, завдяки яким учні, випускники, викладачі закладу відіграють помітну роль у культурному житті Києва, України, беруть участь та перемагають у європейський конкурсах і фестивалях.

     Цього року юним піаністам-лауреатам, учням викладачів Гудько Н.Т, (Шпольський С.), Іванової О.В. (Аржаних А.), Корпан І.Ю ( Ясинська С., Сорочинська Г., Кузьміна О.), Логвиновської О.М. (Логвиновський Є.), Малишевої Л.А. (Корніюк К., Назаренко В.), Назарової В.П. (Савенко К., Овчіннікова С. Анцулевич Л., Анцулевич В., Віницький І.), Петрушак О.І. (Вовкодав В.) аплодували на міжнародних конкурсах та фестивалях «The fifth jubilee International children’s festival-contest (Constellation of Prague-peace, creativity, friendship) (Прага. Чехія), «Ренесанс», конкурсі Євгена Станковича (м. Київ), всеукраїнських конкурсах та фестивалях «Класичний меридіан», «Весняні нотки», «Південний експрес», імені Віктора Косенка, «Нові імена України», міських та районних творчих змаганнях. Співоче мистецтво учнів Осики К.С. (Трінчер А., Шарапи А., Дубок Г., Віциної Г., Гориславець А.) Пасічник Т.М. (Веселовська О.), Сумарокової Л.М. (Магрі С., Слатвінської О., Слатвінської К., Сербіненко Г.) було відзначене на міжнародних конкурсах, оглядах та фестивалях «Столиця запрошує», «Слов’янський базар», всеукраїнських «Зорепад надій», «Весняний зорепад», «Червона рута», «На крилах весни», «Сонце за нас».

     Плідно працювали педагоги класу скрипки Кейріс Р.А. (лауреатство учнів Рахманіної А та Рахманіної Д. у Відкритому конкурсі скрипалів, альтистів та віолончелістів ім. Леоніда Когана (м. Дніпропетровськ), міському конкурсі струнних та камерних ансамблів «Консонанс», Кухара Н. у Всеукраїнському конкурсі «Класичний меридіан»), бандури Вівчарик В.А. та Ільницька А.В. .(відзначено учнів Рожак Х. та Захараш О. у всеукраїнському ІВМС та міському «Співай, моя бандуро» конкурсах), класу гітари Маслак В.А. .(перемога Деговцева М. у міжнародному конкурсі «Джерело талантів»), класу флейти Савельєва О.О. та Філіпенко Н.А. (дипломи лауреатів в учнів Анцулевич Д. та Анцулевич Л. та Міжнародному конкурсі-фестивалі «Південний експрес» Олішевської Є., Мірошник І., Вороніна М. Всеукраїнському конкурсі «Класичний меридіан»), класу композиції Годзяцького В.О. та Городецької О.В. ( перемога учнів Рожак Х., Веселовської О., Озерової Д., Сорочинської Г., Гориславець А. у Всеукраїнському конкурсі композиторів-виконавців «Жива музика», Ясинської С. у «Класичному меридіані»).

     Підготовка учнів до вступу у середні спеціальні заклади культури і мистецтва, участь у міських святах, концертах філармонії, заходах для ветеранів, демонстрація театральних постановок («Петрик та вовк» С. Прокоф’єва у Російському культурному центрі), активна методична робота зі створення й упорядкування підручників, посібників, програм для дитячих музичних шкіл ДМШ № 27 упродовж усіх цих років поступово, але переконливо зайняла місце важливого міського осередку дитячої та юнацької творчості, музичного культурного закладу, діяльність якого дарує радість спілкування с мистецтвом різним за віком та уподобаннями людям, навчає азів музичної грамотності та прививає дітям любов до прекрасного.

     Однім з останніх підтверджень високого рівня професійного навчання у цьому дитячому музичному закладі став вступ двох його випускників – піаніста Назаренка В. ( учень викладача-методиста Малишевої Л.А. та композитора, заслуженого діяча мистецтв, лауреата премії імені Б.М. Лятошинського Годзяцького В.О, ) одразу після навчання у музичній школі до Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського. Знаковою для музичної школи вважає цю подію її керівник В.Л. Ронжин: «Я вже більше сорока п’яти років працюю у системі дитячої музичної освіти. І це перший випадок, коли випускники дитячої музичної школи, маючи лише початкову музичну освіту, вступають до музичного вузу такого рівня з найвищими прохідними балами! Безумовно, величезна заслуга у цьому їхніх викладачів –Людмили Анатоліївни Малишевої та Віталія Олексійовича Годзяцького, які виховали Микиту та Владислава у любові до музики та прищепили необхідні професійні навички. Але такому творчому піднесенню сприяє і ретельна творча співпраця усіх викладачів нашого колективу, а також продумана і злагоджена організація навчального процесу, яку великою мірою вже не один рік забезпечує завуч школи – Ольга Валеріївна Рязанова. Їй я так само вдячний за допомогу та підтримку на шляху творчого зростання нашої школи».

     Бажання кращих учнів пов’язати свою долю з мистецтвом означає, що музика завжди звучить у їхніх серцях, що не перерветься духовне єднання, яке виникає завдяки харизматичній виховній, навчальній діяльності колективу Дитячої музичної школи № 27. Цей невидимий, але такий відчутний зв'язок пророкує дитячому закладу плідне майбутнє і ще багато-багато років творчих змагань на ниві національного музичного мистецтва.

Інф. «УМГ»

 


 

Основне приміщення

 

ФІЛІЯ №1
СШ №89, вул. Рибальська, 4

 

ФІЛІЯ №2
СШ №84, бульвар Лесі Українки, 32-а

ФІЛІЯ №3
СШ №80, бульвар Дружби народів, 12-б

Контакти

Основне приміщення:

01133, Київ, бульвар Л. Українки, 29

Директор (телефон-факс)

+38(044)284-64-25

Черговий

+38(044)284-68-77

Заступник директора

+38(044)285-34-91

2023  музыка